Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Віра Тарасюк навчить жити без сміття та бути щасливим

26.09.2019

Віра Тарасюк 1

Ви переймаєтеся питаннями сортування сміття? Хочете позбутися від славнозвісного «пакета з пакетами», прагнете жити екологічно, але не знаєте з чого розпочати? Сьогодні ми розкриємо вам кілька секретів життя у стилі «еко» разом із Вірою Тарасюк з Рованців. Дівчина – еко-активістка, волонтерка, одна із співзасновниць еко-бренду «SIMPLE». Про те як стала зеровейстером та почала розгортати цей рух у власній громаді Віра охоче ділиться у нашому інтерв’ю.

«Якщо чесно, раніше я не надто переймалася проблемами екології. У підлітковому віці вся моя еко-свідомість зводилася до того, щоб викидати відходи у смітник.

Та невдовзі я натрапила на інформацію про шкоду поліетилену, сміттєві полігони, про те, як страждають тварини від одноразового пластику. Це змусило мене замислитись та діяти інакше. Що ж до персоналій та конкретних подій, то першою людиною, від якої я дізналася про zero waste була Маріанна Бойко (Маріанна Бойко – перша українська еко-блогерка – ред.). ЇЇ проект «104 дні без поліетилену» буквально розділив моє життя на «до» і «після». Пані Маріанна – перша людина в Україні, яка підняла цю тему через призму особистої відповідальності. Саме вона надихнула мене стати еко-свідомою».

Ось уже 3 роки Віра живе за принципом «нуль відходів». Спершу дівчина відмовилася від пластикових пакетів, а нині майже не викидає сміття. Віра переконує, що звести свої відходи до мінімуму набагато простіше, ніж це здається на перший погляд:

«У чому секрет? Я просто уникаю сміття та непотрібних речей. Це і є основна ідея зеровейст: існує 5 правил як поводитися із відходами, однак філософія полягає у тому, щоб менше споживати, не користуватися в побуті одноразовими речима. Я абсолютно відмовилася від поліетиленових пакетів, ходжу у магазин з еко-сумкою або власним посудом, користуюся лише органічною косметикою».

Окрім того, що такий стиль життя допомагає врятувати планету, zero waste ще й суттєво економить сімейний бюджет, спрощує побут та покращує здоров’я, переконує еко-активістка:
«Справді, ставши зеровейстером я почала економити на всіляких дрібницях. Значну суму коштів заощаджую на засобах для ванної кімнати та кухні, оскільки ретельно підходжу до їх відбору. Щодо гастрономічних вподобань – вони теж змінилися. До прикладу, я відмовилася від батончиків сумнівної якості, натомість сама навчилася робити цукерки зі справжнього шоколаду.
Та найбільш разючу різницю я помітила у здоров’ї. Впродовж останнього року я почала менше хворіти і прекрасно себе почуваю, мабуть, це один з найбільших плюсів zero waste».

Для тих, хто також вирішив відмовитися від пластику та жити за принципом «нуль відходів» Віра дає кілька практичних порад та розповідає з чого варто почати:

«Перегляньте свій смітник. Як би смішно це не звучало, але це дуже дієвий спосіб. Оцініть яке сміття ви утворюєте найбільше і запитайте себе: «Як цього можна уникнути?». Спробуйте замінити пластикові пляшки на багаторазову тару, використовувати термочашки замість пластикових стаканчиків. Поліетиленові пакети – як щодо еко-сумок? Одноразові соломинки – ні, лише скляні, металеві або ж і просто відмовитися».

Дівчина розповідає, що одразу усунути пластик та одноразові речі із життя не вдасться, адже як не крути – це частина нашої повсякденності.

«Тут головне прислухатися до власних відчуттів і бути чесним із собою. Ні в якому разі не треба себе ламати, аби відмовитися від чогось. Це може бути дуже стресово і тільки відіб’є бажання. Переходити до екологічного способу життя слід поступово і комфортно для вас. Але пам’ятайте, що з цим не варто затягувати».

Віра не лише на власному прикладі показує, що таке життя у стилі «еко». Дівчина активно займається громадською діяльністю у цій сфері, проводить лекції та тренінги, де навчає людей жити екологічно та дбати про довкілля.

Віра Тарасюк 3«Зараз є кілька проектів, над якими я активно працюю. Найбільше пишаюся двома ініціативами, які нам вдалося реалізувати разом з Катериною Демидюк. Перша – «Zero Waste Fest 2019» – масштабний еко-фестиваль, що відбувся у Луцьку цієї весни. Друга – проект «Simple», ми заснували власний бренд, який шиє еко-товари. В основному наші продукти – це торбинки, сумки, шопери та інші товари для кухні. Також «Simple» – це навчальний майданчик: тут ми ділимося порадами, новинами та різноманітною інформацію, щоб люди могли більше дізнатися про zero waste.

На завершення Віра ділиться оптимістичними спостереженнями:
«Сьогодні я із впевненістю можу сказати, що еко-свідомість людей зростає. І це не хайп чи данина моді. Все більше людей почало замислюватись над тим, що ми робимо, що лишаємо по собі. І це не може не тішити.

Популярність життя в стилі «еко» стрімко набирає обертів і у Боратинській громаді. У нас багато прогресивних, ініціативних людей, які готові змінюватися самі і змінювати на краще свою громаду. Цьогорічний Фестиваль Боратинської громади – яскравий приклад того, що еко-свідомість можна зростити.  Впевнена, що ми на правильному шляху, тож усе буде еко!».

Ольга Цуз

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');