Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Керівник КП «Боратин» Роман Ільюк

18.03.2019

Роман Ільюк 1Комунальна сфера, безперечно, є однією з ключових сфер розвитку громади. Рівень та якість послуг у сфері комунального господарства є індикатором комфорту, якості та безпеки повсякденного життя громадян. З нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства (відзначають 17 березня) та щоб ознайомити вас з основними напрямами розвитку комунальної сфери Боратинської громади, ми поспілкувалися з директором КП «Боратин» Романом Ільюком.

Трудова біографія нинішнього керівника комунального підприємства пов’язана із роботою у Державній службі з надзвичайних ситуацій. Раніше Роман Ігорович працював пожежним рятувальником у Державній пожежно-рятувальній частині міста Ківерці. Навчався за спеціальністю «Автомобілі і автомобільне господарство». Зараз чоловік продовжує здобувати освіту у Луцькому національному технічному університеті за спеціальністю «Галузеве машинобудування». Розповідає, що вміє та любить працювати з технікою, тому і обрав таку професію. 

Комунальна сфера – одна з тих галузей, якою завжди невдоволені люди та яку часто критикують. Про своє рішення працювати у комунальній сфері Роман говорить наступне:

«Для мене це новий досвід, але обрав цей напрям діяльності, бо відчуваю, що тут зможу реалізувати себе. Дійсно, бути комунальником, іноді, і невдячна справа. Але коли ти працюєш на благо людей і бачиш результат – воно того варте».

Роман зазначає, що першочерговим завданням, яке ставить перед собою комунальне підприємство «Боратин» є забезпечення комфорту жителів громади. Підприємство займатиметься благоустроєм територій, вивозом сміття, утриманням доріг, наданням послуг населенню, здійсненням сільськогосподарських та інших механізованих робіт. І це ще не весь перелік.

«На мою думку, роботу комунального підприємства можна назвати ефективною тоді, коли воно надаватиме весь спектр послуг: від вивозу сміття – до ландшафтного дизайну. І це той рівень, до якого ми прагнемо», – ділиться міркуваннями Роман Ігорович. 

Відомо, що недостатня поінформованість населення про діяльність у комунальній сфері часто породжує масу непорозумінь та нарікань на роботу у цій галузі. Однак, у КП «Боратин» передбачили і цей факт:

«Безперечно, інформування населення та ефективна комунікація є важливими у будь-якій сфері. Зважаючи на специфіку нашої діяльності, обов’язковим елементом вважаємо систематичне проведення роз’яснювальної роботи серед населення. Для інформування про нові тарифи, оплату, графік надання комунальних послуг плануємо використовувати найбільш популярні та дієві канали комунікації. Насамперед це сайт громади, а також сторінки у соцмережах. Важливо забезпечити ефективну співпрацю з депутатами, зокрема, їхню роботу на округах».

Одним з найбільших викликів у комунальній сфері громади Роман Ігорович вважає питання поводження з відходами: «Це питання характерне не лише для нашої громади, а є актуальним для всієї країни. Я маю на увазі питання поводження з відходами. І якщо систему утилізації, сортування сміття можна налагодити, застосувавши певні механізми, то що робити із свідомістю людей? Сьогодні особливо гостро стоїть проблема інформування та обізнаності населення. Люди просто не знають і не володіють навичками поводження з відходами».

Вирішення питання є, і воно доволі просте – у Боратинській громаді сортуватимуть сміття. І якщо раніше це було добровільною справою, то зараз цього вимагає Закон України «Про відходи». Роман розповідає, що нову систему поводження із відходами будуть запроваджувати поступово, аби ефективно налагодити роботу та підготувати населення. Першим кроком нової концепції утилізації відходів буде збір сміття за допомогою спецтехніки та у маркованих мішках. Далі – більше, облаштування майданчиків для сортування сміття, які будуть розміщені поблизу об’єктів соціальної інфраструктури (школи, магазини). Паралельно з цими заходами здійснюватиметься інформаційна та роз’яснювальна робота серед населення. Адже надважливим завданням на шляху до сортування сміття є формування екологічної свідомості та екологічної культури населення. Завершальним етапом усієї цієї кампанії має стати забезпечення збору сміття у спеціальних контейнерах за видами переробки. Таку місію важко реалізувати у короткий термін, тому наразі КП займається розробкою інформаційного супроводу, забезпеченням техніки та обладнання, налагодженням логістики.

Бути комунальником – нелегка справа: ненормований графік, робота у вихідні.. Про ставлення сім’ї до своєї професії Роман Ігорович говорить з посмішкою: «Сім’я вже звикла до моєї зайнятості, зважаючи ще на попередній досвід роботи рятувальником. Проте іноді усвідомлюю, що для близьких варто знаходити більше часу. Тому коли з’являється вільна хвилина, присвячую себе родині. З легкістю можу впоратись із двома маленькими донечками. Сім’я – це моя опора та підтримка у будь-якій ситуації».

«Під прицілом» сьогодні був Роман Ільюк – директор комунального підприємства «Боратин», вправний господар не лише на роботі, а й у житті.

Ольга Цуз

 

 

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');