Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Хранителька українських традицій з Новостава

30.03.2019

Бугай НаталіяПравду кажуть, що талановита людина – талановита в усьому. Вона виготовляє унікальні ляльки-мотанки, пише вірші для дітей і займається волонтерством. Сьогодні у нас «під прицілом» талановита майстриня народної творчості Наталія Бугай з Новостава.

Наталія Бугай – відома на Волині поетеса, авторка віршів для дітей. У творчому доробку жінки налічується понад 200 пісень та 10 музичних збірок. Та окрім літературного хисту у пані Наталії є ще один, незвичайний талант – вона виготовляє автентичні ляльки-мотанки. Краса та неповторність її виробів відома багатьом поціновувачам народного мистецтва.

Створенням ляльок-мотанок Наталія Бугай займається вже близько 3 років. Сьогодні колекція майстрині нараховує понад 5 тисяч експонатів. Це різноманітні обрядові та оберегові ляльки, кожна з яких не схожа на іншу та має свій характер. Так, у колекції представлені ляльки-обереги, які прийнято дарувати на народження дитини або весілля. Окрему категорію становлять обрядові ляльки, які традиційно виготовляють до різноманітних свят – різдвяні, великодні, купальські. Є у творчому арсеналі пані Наталії тематичні ляльки-мотанки в образах Лесі Українки, Мавки, Лукаша, ляльки, що уособлюють пори року. Справжньою родзинкою та окрасою колекції можна назвати унікальну трипільську ляльку-мотанку, яка виготовлена з льону та вбрана у старовинну вишиванку.

Часто у народі побутує думка, ніби такі ляльки наділені магічними властивостями. Нашу українську ляльку-мотанку іноді порівнюють з африканською лялькою-вуду. Пані Наталія розповідає, що у свої вироби ніякої магії не вкладає, окрім позитивних думок та добрих намірів:

«Справді, лялька – могутній магічний талісман, символ зв’язку між поколіннями. Виготовляючи ляльку, кожна майстриня вкладає у неї власну енергію, певні думки і побажання. Вірити чи не вірити в особливу силу ляльки-мотанки – особистий вибір кожного. Однак, я точно знаю, якщо віриш у щось хороше, то воно обов’язково здійсниться. Створення власних ляльок-мотанок зазвичай супроводжую піснею або молитвою, тож із впевненістю можу сказати, що мої вироби «заряджені» на добро».

Ляльки мотанки 12Своєю майстерністю жінка залюбки ділиться з дітьми та дорослими, регулярно організовуючи майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок. Наталія не лише навчає мистецтву лялькарства, а й розповідає про історію української ляльки, її сакральні особливості. Останнім часом на подібних заходах майстриня зі своїми учнями все частіше виготовляють ангели-обереги для українських військовослужбовців. Провівши низку таких арт-занять, пані Наталія виготовила вже не одну сотню оберегів.

«Ці ляльки – для мене по-справжньому особливі. У такі ангели-обереги вкладаємо частинку своєї душі, намагаючись таким чином передати хлопцям свою підтримку і турботу».

 

Її ляльки – особливі, неповторні, та рідні. Вони зачаровують своєю красою та переповнюють духом українських традицій. «Під прицілом» була Наталія Бугай – відома поетеса та майстриня народної творчості з Новостава.

Ольга Цуз

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');