Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Надання житлово-комунальних послуг під час карантину

23.03.2020

Всі підприємства, організації та установи, що надають житлово-комунальні послуги, працюють у штатному режимі. А на період карантину забороняються будь-які штрафні санкції за несвоєчасну оплату комунальних послуг, а також призупинення цих послуг для громадян, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

У відомстві посилаються на ухвалений 17 березня 2020 року Верховною Радою України закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)».
Законом визначається, що на період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється:
• нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
• припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;
• примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги;
• примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

У Мінрегіоні зазначають, що постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання й водовідведення, поводження з побутовими відходами, здійснення послуг з управління багатоквартирними будинками забезпечують безперервно, крім часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт, у міжопалювальний період для систем опалення та ліквідації наслідків аварії.

Зауважимо, що на період карантину споживачі не звільняються від своєчасної оплати за комунальні послуги, а лише не буде нараховуватися пеня. Тому громадян закликають своєчасно оплачувати комунальні послуги – за можливості, вносити авансові кошти, оплачувати рахунки своїх рідних і близьких, які не мають можливості здійснювати розрахунки онлайн. Сьогодні від свідомості та відповідальності кожного залежить злагоджена робота усієї країни.

ЖКГ карантин 2

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');