Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Комендантська година – не заборона, а рекомендація

13.04.2020

Комендантська година роз'яснення

У п’ятницю мережу сколихнула новина про обмеження пересування у вихідні дні (з 13 год. 00 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних) на території Волинської області. Чимало людей сприйняли цей факт як введення комендантської години та обмеження конституційних прав громадян.

Як же правильно трактувати такі дії влади? Пропонуємо детальне роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо можливого запровадження комендантської години для запобігання поширенню коронавірусу.

Відповідно до частини першої статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, за винятком обмежень, визначених законом.

З даного приводу варто вчергове наголосити, що запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби) можливо лише у разі введення надзвичайного стану за Указом Президента України, затвердженого Верховною Радою України.

На даний час надзвичайний стан ні загалом в Україні, ні в окремих її місцевостях не введено. В Україні діє режим надзвичайної ситуації, тому обмеження конcтитуційних прав громадян, зокрема права на свободу пересування, не допускається.

У зв’язку з вищенаведеним, рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, заклики голів ОДА щодо обмеження пересування, заборони громадянам виходити на вулицю можуть мати виключно рекомендаційний характер.

Наголошуємо, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. У цьому випадку і з огляду на ситуацію, що склалася в Україні, та вжиттям державою заходів, пов’язаних із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, закликаємо громадян дотримуватись правил карантину для збереження свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');