Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Громадська діячка з Мстишина волонтерить та навчає іноземної

01.07.2019

Яна Цапук 1Коли ми чуємо слово «успіх», то зазвичай асоціюємо його із славою, багатством, владними повноваженнями. А як вам така формула успіху: «Мстишин. Іноземна мова. Громадська діяльність»? Незвично, правда? Однак про реальність та ефективність такого асоціативного ряду може розповісти наша співрозмовниця, яка, без сумніву, є успішною.

Бізнес-леді, викладачка іноземної мови, громадська діячка, волонтерка – усе це про Яну Цапук із Мстишина. Дівчина вже 12 років активно займається громадською діяльністю, є головою правління громадської організації «Фундація розвитку сільської молоді». До слова, інституція є однією з найбільш потужних та дієвих на Волині. Фундація займається реалізацією освітніх, соціальних та благодійних проектів. «ФРСМ» активно співпрацює з польськими організаціями – фундаціями «Pro Future», «Renezis – Szkoła spełnionych marzeń», товариством «Młodzi dla», серед партнерів громадської організації – Корпус миру та волонтерський проект «Меценати для солдата».

«За час існування Фундації нам вдалося організувати кілька десятків успішних проектів, – розповідає Яна. – Зокрема, це конкурси дитячих малюнків, уроки англійської з носіями мови, тренінги для вчителів, допомога в організації мовних таборів. Одним з моїх найулюбленіших проектів є акція «Листи Миколаю». У рамках цієї ініціативи діти з малозабезпечених чи неблагополучних сімей пишуть листи до Святого Миколая, а ми спільно з партнерами шукаємо охочих стати Миколаєм. Минулого року 256 дітей, які потребують особливої уваги, отримали подарунки і це не може не тішити!».

Яна пригадує, що її волонтерська діяльність розпочалася ще у шкільні роки: «Бажання допомагати людям з’явилося у дитинстві. Моя мама завжди була для мене прикладом відповідальної та свідомої людини. Саме вона навчила мене не бути пасивною та байдужою. Окрім того, я виросла у селі. Знаю, що тут живуть працьовиті і талановиті люди, які в силу певних причин не завжди можуть реалізувати свій потенціал та забезпечити гідне життя. А мені б цього дуже хотілося.

Розумієте, менталітет сільських людей дещо інший. Дуже часто батьки витрачають гроші на одяг та харчування дітей, інвестують у ремонт будинку. Натомість, поза увагою залишаються візити до логопеда або заняття у гуртках. Реалізацією наших проектів ми хочемо знівелювати ці диспропорції, а також змінити світогляд людей…».

Яну Цапук знають не лише як волонтерку та громадську діячку. Окрім цього, дівчина бездоганно знає англійську та польську і нещодавно започаткувала у Луцьку школу вивчення іноземних мов «MOWA».

Активності у нашої співрозмовниці вистачає не лише у професійній діяльності, а й у повсякденному житті. Дівчина вміє шити, любить кататися на велосипеді та читати книги, вирощує гладіолуси та знімає стрес, хазяйнуючи у фруктовому саду. І це ще не все! У вільний час Яна займається бальними танцями, полюбляє фотографувати та подорожувати, до речі, уже встигла відвідати 11 країн та 36 різних міст.

Наостанок Яна ділиться сокровенним: «Можливо для когось такий темп життя може здатися шаленим, а хтось скаже: «Як? У добі ж лише 24 години». Але я люблю те, чим займаюся, і це робить мене щасливою. Серед усіх моїх проектів найбільш успішним вважаю те, що я знайшла себе та зуміла віднайти внутрішню гармонію…».

Ольга Цуз

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');