Боратинська сільська рада

територіальна громада Луцького району Волинської області

Алгоритм припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон

05.08.2020

Припинення самоізоляції

Подорожі за кордон знову стають доступними для українців. У зв’язку із послабленням карантинних заходів багато країн дозволили в’їзд іноземцям. Відтак українці почали мандрувати – з робочими візитами або ж на відпочинок.  Зважаючи на зростання кількості нових випадків захворювання, МЗС та МОЗ рекомендують громадянам утриматися від поїздок за межі України без нагальної потреби. Та якщо ви все-таки перетинаєте кордон, робити це потрібно правильно та безпечно, обов’язково дотримуючись самоізоляції після приїзду.

Коли та як можна припиняти самоізоляцію розповідають у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:

  • лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;
  • лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції після перетину кордону та КПВВ;
  • лише за результатами дослідження лабораторії, що діагностує на COVID-19 для припинення самоізоляції (у Волинській області – ТОВ «ГЕМО МЕДИКА ЛУЦЬК»).

Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

  • лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
  • дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
  • про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У Центрі громадського здоров’я функціонує лінія консультування фахівців лабораторій, що діагностують на COVID-19 для припинення самоізоляції: 044 294 64 99 (у Волинській області – ТОВ «ГЕМО МЕДИКА ЛУЦЬК»). Також неверифіковані лабораторії можуть отримати консультацію щодо проходження верифікації. Лінія працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 по 18:00, перерва 13:00–14:00.

Covid 19
графік руху
графік прийому лікарів
КП Боратин
ютуб
приєднуйтесь до нас фейсбук

АРХІВ НОВИН

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-30153856-38');